Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

RYTAI-RYTAI 2

Renginys vyko 2009 m. birželio 30 - liepos 4 d. Vilniuje,  Vilniaus miesto savivaldybėje ir Šiuolaikinio meno centre. Japonijos delegaciją sudarė Taro Ashihara, George Kunihiro, Ken Yokogawa, Nobuaki Furuya, Takaharu Tezuka, Taira Nishizawa, Manabu Chiba and Hiroshi Sambuichi. Jai vadovavo pasaulyje žinomas japonų architektas Riken Jamamoto
Pagrindiniu renginio pranešimu tapo R. Jamamoto paskaita apie savo kūrybą birželio 30 d. Vilniaus miesto savivaldybės Tarybų salėje.

 

Paroda
Japonijos architektų Takaharu Tezuka, Taira Nishizawa, Manabu Chiba, Hiroshi Sambuichi ir  Shuhei Endo darbų paroda, pavadinta „Naujoji Japonijos architektūros banga 2009", buvo atidaryta Vilniaus miesto savivaldybėje.

 

Seminaras
Liepos 1 d. Šiuolaikinio meno centre buvo surengta architektūrinė diskusija, kurios metu pranešimus skaitė po du Lietuvos ir Japonijos architektus. T. Ašihara ir K. Jokogava T. Grunskis ir G. Čaikauskas. Architektūrinėse diskusijose Vilniaus rotušėje vykusioje tarptautinėje konferencijoje tema „Architektūra: kultūros dalis " pranešimus padarė E. Miliūnas, Dž. Kunihiro ir N. Furuja.

 

Studentų kūrybinės dirbtuvės
Kūrybinės dirbtuvės tema „Architektūros parkas” vyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto patalpose. Keturios mišrios grupės, sudarytos iš 10 Japonijos ir 10 Lietuvos studentų, siūlė idėjas, kaip būtų galima sutvarkyti probleminę teritoriją, pavadintą Architektūros parku. Tai maždaug 58 ha ploto sklypas vienoje gražiausių Vilniaus miesto centro vietų, esantis Vilnelės pakrantėje, tarp senamiesčio ir Pavilnių regioninio parko. Čia nuo XIX a. buvo plėtojama pramonė, statomos gamyklos, todėl teritorija prarado ne tik sąsają su gamtine aplinka, bet ir turėtą architektūrinį vientisumą, o taip pat funkcinius ir socialinius ryšius su miestu. Todėl studentų grupėms buvo keliama užduotis pasiūlyti Architektūros parkui visuomeninės traukos taškus, kurie įpūstų jam gyvybę ir prikeltų naujam gyvenimui šią socialine prasme degradavusią miesto dalį.

 

Darbų pristatymas įvyko liepos 4 d. „Kultflux" paviljone prie Karaliaus Mindaugo tilto. Geriausiu projektu išrinktas darbas pavadinimu „Slėnis". Jo autoriai: Hirošis Jamada, Hirojukis Nogamis, Ježi Stankevič, Marius Ščerbinskas ir Rasa Chmieliauskaitė, vadovaujami architektų Dž. Kunihiro ir G. Čaikausko, pasiūlė slėnio kaip visuomeninės erdvės idėją, Markučių teritoriją užliejant vandeniu. Tuo būdu senieji gamyklų pastatai, apsupti vandens, taptų visuomeniniais objektais (baseinu, teatru, kino sale ir t. t.). Tarp gamyklų tyvuliuojančiame vandenyje atsirastų platformos, kurios sujungtų pastatus su sausuma ir taptų erdvėmis bendravimui ir poilsiui.

 

Studentai atstovavo 4 Japonijos ir 4 Lietuvos aukštosioms mokykloms:
Japonijos – Waseda University, Tokai University, Kyoto Institute of Technology, Kokushikan University
Lietuvos – Kauno technilogijos universitetas, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

 

http://www.architektusajunga.lt/las-renginiai/rytai-rytai-ii-lietuvos-japonijos-architekturos-dienos

 

Paskelbta: G.Balčytis 2013.01.04

PARTNERIAI RĖMĖJAI