Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

RYTAI-RYTAI 1

 

Įvyko 2002 m. liepos 30 - rugpjūčio 1 d. Kaune, M. Žilinsko dailės galerijoje. Kartu su pasaulinio garso Japonijos architektu, 1993 m. prestižinės Prickerio premijos laureatu Fumihiko Makiu, atvyko 7 pasaulyje žinomi Japonijos architektai: Taro Ashihara,Chiaki Arai, Tetsuo Furuichi, George Kunihiro, Koh Kitayama, Hidetoshi Ohnoand, Kengo Kuma.
Dėmesio centre buvo Japonijos delegacijos vadovo F. Makio, kuriam Lietuvos architektų sąjunga (LAS) suteikė garbės nario statusą, pranešimas su skaidrėmis apie savo kūrybą. Lietuvos pusei atstovavęs arch. Linas Tuleikis perskaitė pranešimą apie šiuolaikinę Lietuvos architektūrą.

 

Paroda
Renginio metu veikė bendra Lietuvos ir Japonijos architektų darbų paroda, kurios atidaryme apsilankė ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Parodoje savo darbus eksponavo 14 Japonijos ir 17 Lietuvos architektų.

 

Seminaras
Viešos diskusijos įvyko liepos 30-31 d. Kaune ir buvo suskirstytos į penkias sesijas, kurios apėmė temas: Nauja programa , Naujas pastato tipas, Nauja tvarka, Nauja medžiaga, Rytai pasitinka Rytus. Japonijos architektai pasidalino savo idėjomis ir patirtimi, Lietuvos architektai daugiau akcentavo teorinius architektūros aspektus
Šiomis temomis pasisakė ir diskusijose dalyvavo minėti Japonijos architektai, o taip pat Tomas Grunskis, Jūratė Tutlytė, Vytautas Petrušonis ir Jonas Audėjaitis.

 

Kūrybinės dirbtuvės
Kūrybinės dirbtuvės tema „Kaunas atsigręžia į upes" vyko liepos 27 - rugpjūčio 1 d. VDA Kauno dailės fakultete.
Vyko liepos 27 - rugpjūčio 1 d. VDA Kauno dailės fakultete. Kūrybinėms dirbtuvėms buvo parinkta miestui aktuali tema „Kaunas atsigręžia į upes". Sparčiai besivystanti pramonė sovietiniu laikotarpiu paliko ryškų pėdsaką urbanistiniame miesto audinyje. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, daugelis stambių gamyklų, pastatytų dešiniajame Nemuno krante, buvo uždarytos. Dėl šios priežasties, o taip pat dėl sovietmečiu įgyvendinto transporto reorganizavimo, miestas, per kurį teka net dvi upės, iš esmės prarado su jomis ryšį.

Studentų kūrybinėms dirbtuvėms buvo iškelta užduotis - surasti mieste efektingus taškus ir pasiūlyti juose sumanų architektūrinį sprendimą, kuris leistų grąžinti pakankamai erdvias ir vaizdingas, tačiau apleistas ir pramonės paveiktas pakrančių zonas miesto reikmėms.

Konkurse varžėsi šešios mišrios grupės, sudarytos iš 17 Japonijos ir 19 Lietuvos studentų. Nugalėtoju pripažintas projektas „Tuneliai" (autoriai: Ijo Kato, Šiunskė Tomida, Hiroakis Kišimoto, Tomas Kučinskas, Aurėja Leskauskaitė, Eivaras Rastauskas). Antroji vieta atiteko projektui „Parazitai", o trečioji skirta „Magiškai dėžutei".

 

Studentai atstovavo 7 Japonijos ir 4 Lietuvos aukštosioms mokykloms:
Japonijos– Tokyo University of the Arts, Yokohama National University, Nihon University, University of Tokyo, Kokushikan University, Chiba Institute of Technology and Tokyo University of Science.
Lietuvos – Kauno technilogijos universitetas, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

 

Buvo išleistas renginio katalogas.

 

Paskelbta: G.Balčytis 2013.01.04
 

PARTNERIAI RĖMĖJAI