Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

PARODOS

ARCHITEKTŪROS PARODOS. Architektūros parodos rengiamos retai, nors tai yra puiki galimybė parodyti gausią ir turtingą Lietuvos kultūros dalį bei sukelti gyventojų susidomėjimą architektūros procesais. Parodų pristatymais visuomenei yra parodoma, kad kūrybinės industrijos yra vienas iš pačių reikšmingiausių šalies ekonomikos variklių, todėl parodų rengimas ir miestiečių pritraukimas į jas yra vienas iš KAFe prioritetų.

PARODA 1 
KAUNAS – BAUHAUS SOSTINĖ
Turtingo architektūrinio paveldo išsaugojimas, dokumentavimas ir visuomenės adekvatus informavimas turėtų tapti vienu svarbiausių KAFe programos Kaune prioritetų. Numatoma, kad parodą sudarys apie 40 aukštos kokybės parodinių planšetų, bus išleistas reprezentacinis Kauno tarpukario (1920-1940 m.) architektūros albumas. Kadangi 2013 m. II pusmetį Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungai, padaryta paroda galės reprezentuoti Lietuvos kultūrą Briuselyje, UNESCO ir kitur.
Ši paroda yra vienas iš svarbiausių ir reprezentatyviausių  KAFe renginių.

PARODA 2 
UŽSIENIO ARCHITEKTŪROS PARODA 1
PRELIMINARIAI:  MIES ARCH EUROPEAN UNION PRIZE 2013 **
Mies van der Rohe fondo architektūros premija yra pagrindinė ir prestižiškiausia ES premija moderniosios architektūros srityje. Kas dveji metai visos ES šalys šiai premijai gauti siunčia savo atrinktus architektūros kūrinius į Barseloną, kur tarptautinė žiuri išrenka laureatus bei dar 40 geriausių Europos architektų darbų keliaujančiai architektūros parodai ir katalogui. Lietuvos atstovai dar nebuvo patekę į atrinktųjų tarpą, taip pat ir paroda dar nėra buvus eksponuota Baltijos šalyse. Šios architektūros parodos atvežimas į Kauną taptų išskirtiniu renginiu Lietuvos kultūros pasaulyje.

PARODA 3
UŽSIENIO ARCHITEKTŪROS PARODA 2
PRELIMINARIAI:  MVRDV 20 METŲ **
MVRDV – vienas iš žinomiausių pasaulyje Olandijos architektų biurų. Jų darbai yra laimėję daugybę architektūros konkursų visame pasaulyje bei pelnę ne vieną prestižinę premiją. Savo originalia kūryba architektai daro įtaką visam architektūriniam pasauliui. Tokios parodos atvežimas į Lietuvą taptų išskirtiniu architektūriniu įvykiu tiek jauniems, tiek ir patyrusiems architektams bei visiem, kas domisi architektūra. Paroda buvo pristatyta bienalės „Hamburgo Architektūros vasara 2012“ programoje.

PARODOS 5-15
LIETUVOS ARCHITEKTŲ BIURŲ PARODOS
Numatoma organizuoti apie 10 Lietuvos architektūros parodų įvairiose Kauno vietose. Jas rengtų atskiri architektų biurai ir visuomenė turėtų galimybę realiai pažvelgti į architektų kūrybą ir jų pasiekimus. Numatomos „atvirų durų dienos” architektų biuruose, kuriuose miestiečiai galėtų realiai susipažinti su architektų kūrybos „virtuve“.

Galimi parodų partneriai:  LR kultūros ministerija, LR Aplinkos ministerija, Kauno m. savivaldybė, Žalgirio Arena, Kauno paveikslų galerija, VDU, VDAKDF, Oro uostas, Geležinkelio st., Fluxus Ministerija

** bandoma tartis dėl šių parodų (2,3,4) atvežimo ir demonstravimo KAFe metu Kaune. Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių to nepavyktų padaryti, yra numatytos kitos užsienio architektų, ne mažiau svarbios ir įdomios parodos.

PARTNERIAI RĖMĖJAI