Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

EUROPOS SĄJUNGOS PRIZAS UŽ MODERNIĄJĄ ARCHITEKTŪRĄ - MIES VAN DER ROHE AWARD 2013

Mies van der Rohe fondo architektūros premija yra pagrindinė ir prestižiškiausia ES premija moderniosios architektūros srityje kuri nuo 2001 pristato naujus Europos architektūros talentus bei jų pasiekimus. Savo veikla fondas propoguoja architektūrą ir architektus, kurie prisideda prie moderniosios Europos architektūros kūrimo, skatina architektūrą suprasti kaip veiksnį, skatinantį kurti saugesnę bei atsakingesnę visuomenės ateitį.  Fondo skiriami  apdovanojimai – Mies van der Rohe prizas ( 60 000 eurų ) ir Mies van der Rohe Jaunojo Architekto prizas (20 000 eurų).

 

Kas dveji metai visos ES šalys šiai premijai gauti deleguoja savo atrinktus architektūros kūrinius į Barseloną, kur tarptautinė žiuri išrenka laureatus bei atrenka dar 40 geriausių Europos architektų darbų keliaujančiai architektūros parodai ir architektūros katalogui. Parodoje eksponuojami didelio formato parodiniai planšetai, taip pat pastatų maketai, multimedijos projektai. Paprastai parodą palydi tarptautiniai pripažinto architekto paskaita apie šiuolaikinės architektūros tendencijas pasaulyje.

 

Lietuvos atstovai kol kas nėra patekę į atrinktųjų tarpą, taip pat ir paroda dar nėra eksponuota Baltijos šalyse. Šios architektūros parodos atvežimas į Kauną taps išskirtiniu renginiu Lietuvos kultūros pasaulyje.

 

 

Rugsėjo 13 d. (penktadienis)

 

18:00Diskusija "Naujos kryptys" ( Breaking New Ground )

 

Dalyvauja:

architektas Ivan Blasi (Fundacio Mies van der Rohe)

architektas Audrys Karalius

architektas Wim Menten (Robbrecht en Daem architecten)

VDU doc. dr. Jūratė Tutlytė

diskusiją moderuos architektas Gintaras Balčytis

 

architektas Wim Menten pristatys turgaus pastatą Gente (Belgija), kuris buvo atrinktas į 5 projektų grupę, kurioje buvo renkamas pagrindinio prizo laimėtojas.  

 

19:00


 

Mies van der Rohe Award 1988-2013 parodos atidarymas

 

Parodą galima aplankyti rugsėjo 13 - spalio 25 dienomis "Žalgirio" arenoje.

Dėmesio! Į "Žalgirio" arenoje vykstančias parodas galite patekti pro restoraną jo darbo metu (pirmadieniais - penktadieniais nuo 11 iki 17val). Jei arenoje vyksta mokamas renginys - patekimas tik su  renginio bilietais. "Žalgirio" arenos renginių kalendorius čia http://zalgirioarena.lt/upcoming-events

Parodos organizatorius: Mies van der Rohe fondas, Barselona
Renginio vieta: Kauno „Žalgirio Arenos“ GALA amfiteatras ir parodų erdvė
 

PARTNERIAI RĖMĖJAI