Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

ARCHITEKTŪROS TURAI

1. Ekskursija "Architekto S. Kudoko kūryba"

Stasys Kudokas - vienas žymiausių tarpukario Lietuvos architektų, savo kūrybos laikotarpiu Lietuvoje  suprojektavęs apie 140 pastatų, kurių  dauguma yra Kaune. Jo kūrybos spektras labai platus. Šios ekskursijos metu apžiūrėsime gyvenamuosius namus Žaliakalnyje (Vytauto parko rajone S. Kudoko projektuotus kotedžus) ir kalno papėdėje esančius statinius.  Tad ekskursija bus kompaktiška.

 

Ekskursiją veda: menotyrininkė Regina Juškienė

Paskaitos - ekskursijos trukmė: apie 1,5 val.

Renginio data: Spalio 12 d., 12 val.

Renginio vieta: Lietuvos sporto universiteto centrinis įėjimas, Sporto g. 6 

 

2. Paskaita - ekskursija "Karinė architektūra Lietuvoje"

 

Paskaitos-ekskursijos „Karinė architektūra Lietuvoje“ metu bus pristatyta karinės paskirties architektūros raida nuo pirmųjų gynybinių įtvirtinimų atsiradimo iki šiuolaikinių gynybos modelių. Vizualizuotos paskaitos metu ypatingai didelis dėmesys bus skiriamas Lietuvos teritorijoje išlikusių gynybinių įtvirtinimų pristatymui, jų specifikos atskleidimui pasauliniame karybos raidos kontekste. Po paskaitos trumpos ekskursijos metu, dalyviai bus supažindinami su neabejotinai žymiausio Kauno gynybinio įtvirtinimo – Kauno tvirtovės gynybine architektūra.

 

Ekskursiją veda: paveldosaugininkė Renata Kilinskaitė

Paskaitos - ekskursijos trukmė: apie 1,5 val.

Renginio data: Spalio 5 d., 12 val.

Renginio vieta: Kauno tvirtovės VII fortas (Archyvo g. 61)

 

 

 

3. Architektūrinė ekskursija "Progresyvioji Kauno architektūra"

 

Architektūra kaip menas ir mokslas visada siekė socialinės, ekonominės ar kultūrinės progresijos. Kita vertus, kadaise savo laikotarpio šaukliais buvę architektūros objektai vėliau tapo istorijos ženklais ir įsišaknijo miestiečių atmintyje kaip stiprūs tapatybės artefaktai, tik jau traktuojami ne kaip progresyvios architektūros kūriniai, o praeities liudininkai. Šiandieniniame pasaulyje tokius praeities ir dabarties santykius aprobuoja kultūros paveldo dokumentai ir institucijos, tačiau, kaip galime įsitikinti, neretai iškyla daug teorinių ir praktinių disputų legitimuojant praeities ir šiuolaikinės progresijos santykį.

Taigi, pagrindinis ekskursijos „Progresyvioji Kauno architektūra“ tikslas yra į pažvelgti į architektūros progresyvumą per istorinės retrospektyvos pjūvį, pradedant nuo Kauno pilies ir baigiant „Žalgirio“ arena. Ekskursijos metu bus stengiamasi apžvelgti progresyviausius įvairių laikotarpių Kauno miesto centrinės dalies pastatus, įvertinti jų svarbą tiek jų sukūrimo laikmečiui, tiek šiuolaikiniame sociokultūriniame kontekste. Ši ekskursija – tai puiki galimybė pažvelgti kitaip tiek į Kauno centrinės dalies architektūros flagmanus, tiek į susipažinti su mažiau žinomais, tačiau itin svarbiais pastatais.

 

Ekskursiją veda: architektūrologai Kastytis Rudokas ir Paulius Tautvydas Laurinaitis

Ekskursijos trukmė ~ 2 val

Renginio data: Rugsėjo 28 d. 12 val

Pradžia: Kauno pilis 

 

ARCHITEKTŪROS TURŲ PARTNERIS:

Architektūros ir Urbanistikos Tyrimų Centras

 

PARTNERIAI RĖMĖJAI