Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

APIE RYTAI-RYTAI

Lietuvos ambasadorius Japonijoje Dainiaus Kamaičio  inicijuotas architektūros renginys  „RYTAI – RYTAI“ padėjo pamatus Lietuvos ir Japonijos mainams architektūros srityje, pasiūlydamas abiem pusėms užmegzti iki tol dar neegzistavusius ryšius.  Renginys du kartus įvyko Lietuvoje  - 2002 m. Kaune organizuotas kartu su Kauno m. Savivaldybe bei Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriumi ir 2009 m. Vilniuje organizuotas kartu su Vilniaus m. savivaldybe bei 2011 m. Tokijuje kartu su Ginzos municipaliteto globa. Visi šie renginiai organizuoti Japonijos architektų instituto ir Lietuvos architektų sąjungos pastangomis. Renginio pavadinimas “Rytai-Rytai” simbolizuoja jog susitinka Lietuva, kuri yra Centrinės  Europos rytuose ir Japonija, kuri yra Azijos rytuose.

 

Savaitę vykstančio renginio programą sudaro trys pagrindinės dalys:
• bendra abiejų šalių architektūros paroda,
• viešų paskaitų ciklai – simpoziumas, 
• tarptautinės architektūros studentų kūrybinės dirbtuvės aktualia organizatoriams tema.

 

Šio renginio metu Lietuvoje lankėsi pasaulinio garso Japonijos architektas - Pritzkerio premijos laureatas Fumihiko Maki, vieni žinomiausių Japonijos architektų pasaulyje Kengo Kuma, Riken Jamamoto.

Kadangi pradinis tikslas - užmegzti ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos architektų jau pasiektas, siekiama, kad šie ryšiai tvirtėtų, o bendri Lietuvos ir Japonijos architektūros renginiai virstų tradicija, kad vyktų nuolatinė sąveika ne tik tarp architektų, bet ir tarp architektūros studentų bei jų aukštųjų mokyklų.

http://lt.wikipedia.org/wiki/Rytai-Rytai

 

Paskelbta: G.Balčytis 2013.01.04
 

PARTNERIAI RĖMĖJAI